*
  • jiná temata, portály..
  • ..
  • .
 
Dobrá Praxe
Národní síť Zdravých měst
Ukázky řešení z měst, obcí a regionů
eng
- -
 


      Podpořeno ze zdrojů:

Logo: ESF

Logo: Ministerstvo pro místní rozvoj

Logo: Ministerstvo životního prostředí

Logo: Mládež v akciSystém splňuje podmínky
Systém splňuje technické podmínky Ipv6.
úvodní stránkaStřípky › ČESKO: Slepé děti překonávají samotu

ČESKO: Slepé děti překonávají samotu

ČESKO: Slepé děti překonávají samotu
5.3.2015

Brána k druhým: Odchod od rodiny v dětském věku a nástup do internátní školy je obtížný i pro zdravé děti. Když musí od svých nejbližších odejít nevidomé nebo zrakově postižené dítě školního věku, je to ještě složitější.

Svou osobní zkušenost s tím mají i někteří členové pražské skupiny, která si říká Tangramáci. Jsou součástí organizace dětí a mládeže Duha a rozhodli se, že právě tyto složité chvíle hendikepovaným dětem ulehčí.

“Někteří členové našeho sdružení vyrůstali v internátě a vzpomínají si na svou zkušenost, kdy jako malí museli odejít z rodiny do zcela nového prostředí, kde nikoho neznali a nikdo neznal je,” říká vedoucí Tangramáků Marie Wolfová.

“Takovou situaci zažívají i zrakově postižené děti, když nastoupí do své internátní školy. Aby se malému žáčkovi tolik nestýskalo, čeká na něj v internátě velké textilní zvířátko, které je jen jeho a je jeho nový kamarád. Tyto hračky jsme sami navrhli, ušili a dětem předali,” vysvětluje.i
Inspirace nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.
*