*
  • jiná temata, portály..
  • ..
  • .
 
Dobrá Praxe
Národní síť Zdravých měst
Ukázky řešení z měst, obcí a regionů
eng
- -
 


      Podpořeno ze zdrojů:

Logo: ESF

Logo: Ministerstvo pro místní rozvoj

Logo: Ministerstvo životního prostředí

Logo: Mládež v akciSystém splňuje podmínky
Systém splňuje technické podmínky Ipv6.
úvodní stránkaStřípky › Dačice: Mladí diskutovali o kultuře a předali radnici náměty

Dačice: Mladí diskutovali o kultuře a předali radnici náměty

Dačice: Mladí diskutovali o kultuře a předali radnici náměty
26.2.2015

Aktuální kontakt

Kontakt na Zdravé město

V úterý 3. února 2015 se v rámci projektu Zdravé město Dačice uskutečnil kulatý stůl s mládeží, u něhož se sešli žáci a studenti dačických základních a středních škol. Cílem setkání bylo vyslechnout názory mladých na činnost a stav MěKS Dačice a kulturní dění v Dačicích obecně. Chtěli jsme tímto dát mladých lidem možnost se vyjádřit, co v Dačicích postrádají v rámci kulturního vyžití.

O moderování kulatého stolu se postaral Petr Panaš z Ekologického střediska SEVER Litoměřice. Důležitosti této akce odpovídalo i její obsazení. Byl zde starosta Dačic Karel Macků, místostarosta Miloš Novák, tajemník Zdislav Páral, ředitel MěKS Oldřich Svoboda, ale také zástupci Odboru kultury a cestovního ruchu a Odboru dotací a investic Městského úřadu Dačice. Protože byla tato akce realizována ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR v rámci projektu Nedělám to pro sebe z programu Mládež v akci, přivítali jsme mezi námi také jejího předsedu Petra Hermanna.

„Díky Zdravému městu Dačice a podpoře místních škol bylo možné kulatý stůl s mládeží realizovat. Studenti velmi dobře formulovali a prezentovali své názory, celková atmosféra byla skvělá. Je vidět, že když mají mladí občané možnost rozhodovat odpovědně a vidí, že je o jejich názory zájem, nakonec mnohé překvapí, jak dospělý a rozumný mají pohled na dění kolem sebe. Řada jejich nápadů by nás dospělé nenapadla. Získanými podněty se na městě určitě budeme zabývat“, uzavřel Karel Macků.i
Inspirace nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.
*