*
  • jiná temata, portály..
  • ..
  • .
 
Dobrá Praxe
Národní síť Zdravých měst
Ukázky řešení z měst, obcí a regionů
eng
- -
 


      Podpořeno ze zdrojů:

Logo: ESF

Logo: Ministerstvo pro místní rozvoj

Logo: Ministerstvo životního prostředí

Logo: Mládež v akciSystém splňuje podmínky
Systém splňuje technické podmínky Ipv6.
úvodní stránkaStřípky › Kraj Vysočina: Sportovní hry mentálně postižených

Kraj Vysočina: Sportovní hry mentálně postižených

Kraj Vysočina: Sportovní hry mentálně postižených
26.1.2016

Aktuální kontakt

Kontakt na Zdravé město

V rekreačním areálu u obce Zubří na Novoměstsku probíhají tento týden 40. Sportovní hry pro mládež se středním stupněm mentálního postižení. Zahájení jubilejního ročníku si nenechali ujít radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, zástupci společnosti Žďas a předseda ZO OS KOVO ŽĎAS, a.s. Rostislav Dvořák. Týdenního sportovního klání se účastní stovka sportovců z domovů pro osoby se zdravotním postižením z Kraje Vysočina a Jižní Moravy. Letošní pořadatelskou štafetu nese Domov u rybníka Víceměřice.„Letošního ročníku se zúčastní zástupci 9 domovů pro osoby se zdravotním postižením. Domácí barvy hají Domov Kamélie Křižanov,“ přiblížil krajský radní Petr Krčál.

Po zahajovacím ceremoniálu se včerejšem naplno rozběhly jednotlivé disciplíny. „Soutěžit se bude v běžeckých a skokanských disciplínách, míčových hrách, hodu granátem, vrhu koulí či bocce,“ uvedla ředitelka Domova Kamélie Silvie Tomšíková. Mimo tradiční disciplíny je do programu zařazena i turistika nebo orientační závod.i
Inspirace nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.
*