*
  • jiná temata, portály..
  • ..
  • .
 
Dobrá Praxe
Národní síť Zdravých měst
Ukázky řešení z měst, obcí a regionů
eng
- -
 


      Podpořeno ze zdrojů:

Logo: ESF

Logo: Ministerstvo pro místní rozvoj

Logo: Ministerstvo životního prostředí

Logo: Mládež v akciSystém splňuje podmínky
Systém splňuje technické podmínky Ipv6.
úvodní stránkaStřípky › SLOVENSKO: Neobvyklý večerníček Lízy a nevidomé Mimi

SLOVENSKO: Neobvyklý večerníček Lízy a nevidomé Mimi

SLOVENSKO: Neobvyklý večerníček Lízy a nevidomé Mimi
13.1.2014

Autorský večerníček, který slovenská RTVS v průběhu vánočních svátků odvysílala, s názvem „Mimi a Líza“ vypráví o dvou kamarádkách, Líze a nevidomé Mimi.

Ty na společných výpravách do fantazie zjišťují, že náš svět se dá vidět různými způsoby. Příběh se vysílal nejen v obrazové, ale též ve zvukové podobě. Rádio Regina příběhy odvysílalo v klasickém večerníčkovém čase. Rozhlasová podoba byla samozřejmě obohacena o další vjemy, které neslyšící nemohou díky obrazu zachytit.

Je slunečný den a Mimi s Lízou si hrají na dvoře. Je jim velmi teplo a tak se vydají hledat strom, pod který by se před sluncem ukryly. Ve své fantazii se dostanou do divoké džungle, kde jim zákeřné liány připraví mnoho nebezpečných nástrah. Společně je však, zejména díky citlivému sluchu a hmatu Mimi, překonají a najdou svůj strom se stínem. Podobný jim pak vyroste na dvoře. Je plný květin a vytváří krásný stín.

Příloha

Ukázka večerníčku Mimi a Líza (na serveru YouTube)

i
Inspirace nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.
*