*
  • jiná temata, portály..
  • ..
  • .
 
Dobrá Praxe
Národní síť Zdravých měst
Ukázky řešení z měst, obcí a regionů
eng
- -
 


      Podpořeno ze zdrojů:

Logo: ESF

Logo: Ministerstvo pro místní rozvoj

Logo: Ministerstvo životního prostředí

Logo: Mládež v akciSystém splňuje podmínky
Systém splňuje technické podmínky Ipv6.
úvodní stránkaStřípky › NORSKO: Jak funguje studentská TV v Bergenu

NORSKO: Jak funguje studentská TV v Bergenu

NORSKO: Jak funguje studentská TV v Bergenu
26.1.2016

V rámci projektu „Využití zkušeností norské studentské televize pro projekt spuštění české studentské televize“ se uskutečnily dvě studijní cesty. V květnu navštívili lidé z UK media norský Bergen a tamní studentskou televizi BSTV, v listopadu pak přijeli Norové do Prahy.

Na Univerzitě v Bergenu, druhém největším městě Norska, působí tři celouniverzitní studentská média – televize, rádio a časopis. Přestože spolu nijak zvlášť nespolupracují, mají mnoho společného. Ať už jde o nadstandardní zázemí v novém Studentském domě, kvalitní technické vybavení nebo profesionální úroveň jejich médií. Všechna tři média také mají dlouhou tradici. Nejdéle existující univerzitní týdeník Studvest vychází nepřetržitě od roku 1945, 28 let funguje rádio Studentradioen i Bergen a více než sedm let už působí Bergenská studentská televize BSTV.

Během návštěvy se účastníci seznámili s celkovým chodem organizace, se způsobem redakční práce, technickým vybavením a zázemím i financováním BSTV i dalších médií. Diskutovali také se zástupci dalších studentských spolků i samosprávných orgánů, „Sociálního parlamentu“ a se studentskou předsedkyní Správní rady univerzity. V rámci Severských mediálních dnů 2010 se tým UK media také zúčastnil jedné z akademických přednášek z mediálních studií na tamní Fakultě sociálních věd.i
Inspirace nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.
*