*
  • jiná temata, portály..
  • ..
  • .
 
Dobrá Praxe
Národní síť Zdravých měst
Ukázky řešení z měst, obcí a regionů
eng
- -
 


      Podpořeno ze zdrojů:

Logo: ESF

Logo: Ministerstvo pro místní rozvoj

Logo: Ministerstvo životního prostředí

Logo: Mládež v akciSystém splňuje podmínky
Systém splňuje technické podmínky Ipv6.
úvodní stránkaStřípky › Rychvald: Po zkušebním provozu začal jezdit školní autobus

Rychvald: Po zkušebním provozu začal jezdit školní autobus

Rychvald: Po zkušebním provozu začal jezdit školní autobus
16.1.2014

V Rychvaldu na Karvinsku dnes po čtyřměsíčním zkušebním provozu začal jezdit speciální školní autobus. Děti sváží ke škole po dvou trasách ze severní a jižní části města, řekla ČTK starostka Šárka Kapková. Hlavním motivem pro zřízení školní autobusové linky byla bezpečnost školáků.
Kapková připomněla, že Rychvald je poměrně rozlehlé město a některé děti musely na zastávku městské hromadné dopravy docházet až 20 minut. V některých úsecích navíc nejsou chodníky, a přeprava do školy tak pro děti představovala značné riziko.

"V Rychvaldu máme 70 kilometrů místních komunikací a ta dopravní obslužnost je v některých vzdálenějších místech opravdu obtížná," vysvětlila Kapková. Nyní by dětem cesta ke školnímu autobusu podle starostky měla trvat maximálně okolo pěti minut.i
Inspirace nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.
*