*
  • jiná temata, portály..
  • ..
  • .
 
Dobrá Praxe
Národní síť Zdravých měst
Ukázky řešení z měst, obcí a regionů
eng
- -
 


      Podpořeno ze zdrojů:

Logo: ESF

Logo: Ministerstvo pro místní rozvoj

Logo: Ministerstvo životního prostředí

Logo: Mládež v akciSystém splňuje podmínky
Systém splňuje technické podmínky Ipv6.
úvodní stránkaStřípky › ČESKO: Sdružení poskytuje stipendium romským studentům

ČESKO: Sdružení poskytuje stipendium romským studentům

ČESKO: Sdružení poskytuje stipendium romským studentům
14.1.2014

Již čtvrtým rokem organizuje sdružení Romea projekt na stipendia pro romské studenty. Za tu dobu dostalo finanční podporu na 150 vysokoškoláků. Nejčastěji studují ekonomické, humanitní nebo pedagogické fakulty. Naopak nejméně často se věnují lékařským nebo technickým oborům.

Sen o titulu inženýrky, který by měla Denisa Horváthová v květnu získat, by si nemohla splnit, pokud by nedostala stipendium od občanského sdružení Romea. "Odjakživa jsem věděla, že půjdu tímto ekonomickým směrem, protože mě bavila matematika a logické záležitosti. Při studiu je ale hrozně těžké pracovat, mít nějaký příjem," vypráví o důvodu, proč o stipendium zažádala.

"Studenti musí doložit studijní průměr, dodat tematickou esej, motivační dopis, referenční dopis a poté je již hodnotí výběrová komise," uvedla koordinátorka projektu Romea o.s. Iva Hlaváčková. V průměru studenti dostávají 800 euro, tedy zhruba 21 tisíc korun na akademický rok. Peníze slouží nejčastěji na pomůcky, bydlení, dopravu a stravování.i
Inspirace nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.
*