*
  • jiná temata, portály..
  • ..
  • .
 
Dobrá Praxe
Národní síť Zdravých měst
Ukázky řešení z měst, obcí a regionů
eng
- -
 


      Podpořeno ze zdrojů:

Logo: ESF

Logo: Ministerstvo pro místní rozvoj

Logo: Ministerstvo životního prostředí

Logo: Mládež v akciSystém splňuje podmínky
Systém splňuje technické podmínky Ipv6.
úvodní stránkaStřípky › Prachatice: ZŠ Zlatá stezka se opět zapojila do kampaně "S pohybem každý den"

Prachatice: ZŠ Zlatá stezka se opět zapojila do kampaně "S pohybem každý den"

Prachatice: ZŠ Zlatá stezka se opět zapojila do kampaně "S pohybem každý den"
6.1.2011

Aktuální kontakt

Kontakt na Zdravé město

V pátek 10. 12. 2010 proběhla v Praze tisková konference k ukončení celorepublikové kampaně zaměřené na pohybovou aktivitu. Na tomto setkání proběhlo vyhodnocení soutěže ,,S pohybem každý den 2010“, kterou realizoval Státní zdravotní ústav, Ministerstvo zdravotnictví a program CINDI WHO. Záštitu nad touto soutěží měly i významné osobnosti našeho sportu - Mgr. Květa Pecková a Mgr. Lída Formanová.

Soutěže ,,S pohybem každý den 2010“ se zúčastnila také ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 240, kde byla soutěž realizována v měsíci říjnu a zapojil se do ní celý 1. stupeň – tedy celkem 192 žáků. Soutěž dokončilo a do slosování o ceny postoupilo 142 žáků. Na 15 z nich se usmálo štěstí při losování a obdrželi různé sportovní dárky.

Kampaň byla ale spojena též s výzvou pro školy. V rámci této výzvy porota hodnotila nejenom účast v soutěži, ale především podíl zvýšené pohybové aktivity u dětí a zejména to, jaké pohybové aktivity škola během školního roku dětem nabízí. Veškeré pohybové aktivity organizované 19 přihlášenými školami byly vyhodnoceny a ocenění získala právě škola prachatická. Součástí ocenění byla i knižní odměna v hodnotě 3 000,- Kč dle vlastního výběru. Do Prahy se pro cenu vydala ředitelka školy Mgr. Lenka Králová spolu s realizátorkou této soutěže na škole, Mgr. Janou Ištokovou. Paní ředitelka na tiskové konferenci představila pohybové aktivity školy v podobě powerpointové prezentace a zodpověděla dotazy novinářů. Měla možnost si popovídat i s bývalou sportovkyní Mgr. Květou Peckovou o pohybových aktivitách dnešní mladé generace.

Díky soutěži se městu podařilo prezentovat nejen svou školu, ale také projekt Zdravé město Prachatice, jehož je partnerem.

Příloha

Fotografie z udílení ceny
Kontakt: (Tel: 723 471 710)

i
Inspirace nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.
*